Kontakt i adres

Adres

Piastowska 31, 20-610 Lublin

GPS

51.2415559, 22.534297703427

Telefon

Sieć


Zobacz na mapie


Zespół Kancelarii

Radca Prawny

prof. Ryszard Skubisz

Radca Prawny

dr Jarosław Dudzik

Ryszard Skubisz Kancelaria Prawno-Patentowa

Strona główna » Kancelarie Lublin » Ryszard Skubisz Kancelaria Prawno-Patentowa

Ryszard Skubisz Kancelaria Prawno – Patentowa została założona przez prof. Ryszarda Skubisza w 2002 r. Kancelaria specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa własności przemysłowej, prawa autorskiego oraz prawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, włączając w to prawo reklamy.

Specjalność Kancelarii stanowią problemy na styku prawa polskiego i prawa Unii Europejskiej w obszarze prawa własności przemysłowej i prawa autorskiego.

Praktyka Kancelarii obejmuje w szczególności reprezentowanie Klientów przed Urzędem Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej i Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (znaki towarowe, wzory przemysłowe) w Alicante oraz krajowymi sądami (administracyjnymi, cywilnymi, karnymi – w tym Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym), a także Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

Prawnicy Kancelarii służą Klientom wiedzą i doświadczeniem przy zawieraniu umów licencyjnych, umów delimitacyjnych, umów o prowadzenie wspólnych prac badawczych, umów o przeniesienie praw własności przemysłowej oraz umów dystrybucji towarów.

Doradzamy w zakresie ochrony praw autorskich w dziedzinie elektronicznej eksploatacji dzieł, ochrony prawnej baz danych, prawa reklamy itd.

Sporządzamy również opinie prawne w obszarze prawa własności przemysłowej, prawa autorskiego, prawa konkurencji oraz prawa Unii Europejskiej.

Nasza Kancelaria, a przede wszystkim Prof. Skubisz, jest uznawana za jedną z wiodących w dziedzinie prawa znaków towarowych i prawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Potwierdzają to otrzymywane od wielu lat nagrody i wyróżnienia.

Godziny otwarcia Kancelarii

Poniedziałek

09:00-17:00

Wtorek

09:00-17:00

Środa

09:00-17:00

Czwartek

09:00-17:00

Piątek

09:00-17:00

Sobota

Niedziela

Najnowsze wpisy na bloguZostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *