Kontakt i adres

Adres

Gedymina 30 04-120 Warszawa

GPS

52.23763595, 21.094019662373

Telefon


Zobacz na mapie


Zespół Kancelarii

Adwokat

Robert Kwaśniak

Adwokat

Anna Tomczyk

Adwokat

Adam Krassowski

Adwokat

Katarzyna Gałka

Radca Prawny

Agnieszka Miksa-Kwaśniak

KMiW s.c.

Strona główna » Kancelarie Warszawa » KMiW s.c.

Warszawska Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów „KMiW” s.c. z tworzymy zespół specjalistów będący kancelarią butikową specjalizującą się w świadczeniu usług dla podmiotów gospodarczych działających na rynkach regulowanych w zakresie prawa telekomunikacyjnego, energetycznego, i paliwowego, regulacji związanych z rynkiem gier. Dodatkowo obsługujemy również podmioty działające w obszarze szkolnictwa wyższego

Mając na uwadze błyskawiczny rozwój technologii jakim charakteryzują się branże w obszarach na których nasza kancelaria realizuje swoje usługi, na bieżąco poszerzamy swoją wiedzę, zapewniając tym samym naszym Klientom rzetelną, pewną obsługę prawną w tak skomplikowanych i specjalistycznych dziedzinach prawa. Nie ograniczamy się wyłącznie do wiedzy stricte prawniczej lecz staramy się śledzić na bieżąco rozwój branż będących w naszym zainteresowaniu biorąc m.in. udział w rozmaitych szkoleniach, sympozjach czy konferencjach.

Zawsze jesteśmy blisko Klienta, słuchamy go, szukamy najkorzystniejszych rozwiązań dla jego firmy, tak aby wszelkie stosowane rozwiązania były jednocześnie zgodne z prawem, optymalne i biznesowo uzasadnione.

KMiW s.c. Specjalizacja kancelarii

Prawo telekomunikacyjne

Przygotowanie, negocjowanie i opiniowanie umów międzyoperatorskich przez „KMiW”, w tym umów o połączeniu sieci, umów na dostęp BSA oraz WLR, umów LLU, PSI, umów dzierżawy łączy, umowy kolokacji. Przygotowywanie regulaminów świadczenia usług telekomunikacyjnych i umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Prowadzenie postępowań przed Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej a wcześniej Prezesem Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym i Sądem Najwyższym.

Prawo związane z grami losowymi

Doradztwo oraz kompleksowa obsługa podmiotów zajmujących się grami losowymi, w tym zakładów wzajemnych, postępowania w sprawie wydania zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych poczynając od etapu tworzenia spółki prawa handlowego w oparciu o wymogi ustawowe.

Prawo energetyczne

Wszelkie aspekty regulacyjne jak koncesje, taryfy, obowiązki sprawozdawcze względem regulatora, dostęp do sieci, przyłączanie do sieci, kwestie majątku niezbędnego do prowadzenia działalności przedsiębiorstwa energetycznego jak też kwestie umów o dostarczanie energii elektrycznej.

Prawo szkolnictwa wyższego

Obsługa prawna przez „KMiW” w zakresie bieżącej obsługi szkoły wyższej, przygotowanie oraz ocena prawna wniosków o przyznanie dofinansowania ze środków unijnych dla jednostek naukowych związanych m.in. z Polską Akademią Nauk.

Postępowania przed organami, sądowe i administracyjne

Doradztwo i prowadzenie postępowań sądowych i administracyjnych, w tym w sprawach przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym oraz organami administracji publicznej, organami wymiaru sprawiedliwości oraz wszystkimi sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym. Reprezentujemy też Klientów w postępowaniach karnych w szczególności podmioty gospodarcze występujące w charakterze pokrzywdzonego.

Przygotowywanie, negocjowanie i opiniowanie wszelkiego rodzaju umów i kontraktów funkcjonujących w obrocie gospodarczym

Przygotowywanie, negocjowanie i opiniowanie wszelkiego rodzaju umów i kontraktów funkcjonujących w obrocie gospodarczym.

Elektroniczne postępowanie upominawcze

Świadczymy usługi prawne w ramach elektronicznego postępowania upominawczego oraz paczki pozwów.

Paliwa płynne, akcyza, aspekty techniczne

Praktyczne porady dotyczące budowy, eksploatacji stacji, warunków technicznych jakim powinny odpowiadać stacje paliw oraz obowiązujących w tym zakresie przepisów. „KMiW” to doradztwo oraz sporządzanie wniosków o udzielenie, zmianę, przedłużenie koncesji na obrót, magazynowanie i wytwarzanie paliw ciekłych. Porady prawne dotyczące funkcjonowania składów podatkowych, dokumentacji związanej z obrotem wyrobami akcyzowymi, kontroli produkcji paliw i biopaliw, zasad wykonywania szczególnego nadzoru podatkowego w stosunku do paliw ciekłych oraz przygotowywanie wniosków o zwrot podatku akcyzowego.

 

Godziny otwarcia Kancelarii

Poniedziałek

09:00 – 17:00

Wtorek

09:00 – 17:00

Środa

09:00 – 17:00

Czwartek

09:00 – 17:00

Piątek

09:00 – 17:00

Sobota

Niedziela

Najnowsze wpisy na blogu1 opinia dla „KMiW s.c.

  1. Majki

    Polecam kancelarię KMiW s.c.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *